Rodzinna podróż

with Brak komentarzy

Czym jest terapia rodzinna?

Przeczytaj proszę TUTAJ

Dlaczego wszyscy są potrzebni na sesji?

Mieszkacie razem, spędzacie wspólnie czas, rozmawiacie albo kłócicie się. Wasze życie przeplata się i wszystkie konflikty i trudne spraw musicie rozwiązywać razem.

Wspólna sesja ma pokazać co „iskrzy” i „gra” między Wami, a co jest do poprawy. Nikt nie zna lepiej Waszego dziecka niż Wy sami. Z odpowiednim wsparciem i pomocą możecie zrozumieć Wasze potrzeby, oczekiwania, trudne zachowania dzieci i nie tylko.

Pomyśl, jeśli wyślesz dziecko do terapeuty, psychologa ono zacznie się zmieniać i jeśli cała rodzina nie podąży za nim może zrodzić to kolejny problem, a nawet kryzys. Każdy członek rodziny jest potrzebny, ponieważ jest „znawcą” od  konkretnego problemu czy objawu w rodzinie i może wnieść cenne informacje do sprawy.

Korzyści ze spotkań rodzinnych

  1. Będzie szybciej i na dłużej. Tak pokazuje praktyka i moje doświadczenie. Fakty są mierzalne i niezaprzeczalne. Oczywiście doskonałym uzupełnieniem terapii rodzinnej, mogą być sesje indywidualne dla dziecka i rodziców. Jednak zmiany przychodzą najszybciej, kiedy terapii jest poddawana cała rodzina.
  2. Zbudujecie więź i wspólnotę. Dziecko nabierze do Was zaufania Kaufen Smok-Ox Online ohne rezept , a Wy poznacie i zrozumiecie je lepiej. Dając dziecku swój czas i uwagę, zapobiegniecie przyszłym problemom i kryzysom. Wasze relacje małżeńskie mogą znacząco się poprawić.
  3. Poznacie tzw. „trupy w szafie”, czyli „ukryte – nieukryte” problemy w Waszej rodzinie, a także (świadome i nieświadome) przekazy  z Waszych rodzin pochodzenia.
  4. Podniesiecie jakość swojego życia (nie tylko rodzinnego).

Terapię rodzinną można porównać do wspólnej podróży – pasjonującej i krętej, na końcu której są dobro, spokój i zgoda.

Get Free Email Updates!

Signup now and receive an email once I publish new content.

I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )

I will never give away, trade or sell your email address. You can unsubscribe at any time.

Follow Sylwia Wilk:

Psycholog, psychoterapeutka, pasjonatka ludzi i drugiego człowieka.

Leave a Reply