MigaStudio_SylwiaWilk-004Kilka słów na początek

Witaj na mojej stronie. Nazywam się Sylwia Wilk. Moja droga zawodowa wyglądała następująco. Ukończyłam studia psychologiczne na Uniwersytecie Śląskim, w trakcie studiów i po ich zakończeniu odbyłam szereg staży i praktyk (m.in. w szpitalu psychiatrycznym w Katowicach na oddziale nerwic i depresji). Ważną częścią mojego życia była praca w Poradni Zdrowia Psychicznego, gdzie poczułam potrzebę pomagania na bardzo profesjonalnym  i specjalistycznym poziomie. Obecnie jestem w trakcie specjalizacji z zakresu psychologii klinicznej.

Dlaczego psychoterapia?

Już w trakcie pracy w PZP zdecydowałam się na czteroletnie szkolenie w nurcie systemowym w Ośrodku Psychoterapii Systemowej w Krakowie (ośrodek akredytowany przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne). Tam zgłębiałam tajniki psychoterapii rodzin, par oraz indywidualnej (tu ukłon w stronę dr Opoczyńskiej). Zafascynowała mnie nie tylko konstrukcja psychiczna indywidualnego człowieka, ale też systemu, środowiska i rodziny, w jakiej przyszło mu żyć, wychowywać się, czerpać wzorce, wzrastać. To niesamowite, że do 5 roku życia kształtuje się nasz charakter, nasze późniejsze wybory, związki, losy….

Ważni ludzie na mojej drodze zawodowej

W 2014 roku na mojej drodze stanął zespół Zakładu Terapii Rodzin w Krakowie, który zapoczątkował u mnie bardzo wiele zmian. Zobaczyłam, z jakim szacunkiem można traktować drugiego człowieka – nieważne, czy jest to klient, pacjent czy współpracownik. Ogromne wrażenie wywarł na mnie profesor Bogdan de Barbaro – psychoterapeuta i superwizor, wieloletni kierownik Zakładu Terapii Rodzin. Kontakt z tym człowiekiem, możliwość oglądania sesji terapii z jego udziałem, jego ogromna wnikliwość i wrażliwość na drugiego człowieka przekonały mnie, że rozmowa – dobra rozmowa z terapeutą – otwiera w nas to, co głęboko zakopane, zranione, niezauważone, niekochane. Jestem niezmiernie wdzięczna i dumna, ponieważ profesor jest  moim superwizorem. Ogromny szacunek i podziękowanie należy się również dr Mariuszowi Furgałowi, który obecnie jest kierownikiem Zakładu i kontynuuje myśl i pracę profesora.

Dlaczego możesz mi zaufać?

Nie wyobrażam sobie dnia, tygodnia, miesiąca bez nauczenia się czegoś nowego. To bardzo  usprawnia pracę, kontakt z klientem, poprawia efekty terapeutyczne. Poznałam wiele nurtów psychoterapii, pozostaję wierna teorii systemowej, z której wywodzi się terapia rodzin i par oraz psychodynamicznej, której prekursorem był Zygmunt Freud. Myślę, a nawet wiem, że połączenie tych dwóch szkół daje niesamowite efekty terapeutyczne. Swoją pracę cyklicznie superwizuję.

Nie boję się wyzwań, mam bogate doświadczenie życiowe i zawodowe. Z największą przyjemnością, szacunkiem i zaangażowaniem będę towarzyszyć Ci w drodze do pozytywnych zmian.

dyplom

3 letni kurs systemowej terapii rodzin

podejście psychodymaniczneter. poznawczo-behawioralna treningowa grupa analityczna 200 hpodejćie egzystencjalne - gestalt

Spotkanie, zasoby, proces - kształcenie praktycznych umiejętności pomocy społecznej1

Wprowadzenie do terapii poznawczo - behawioralnej1certyfikat śląskiej szkoły trenerów

Szkolenie w zakresie prowadzenia treningów umiejętności społecznych1

Poczucie własnej wartości, czyli jak budować i wzmacniać wiarę w siebie1 Pomoc psychologiczna dzieciom i młodzieży z zaburzeniami emocjonalnymi i społecznymi1  Skuteczne metody pracy z agresją1

Terapia bajką - Ericksonowska praca metaforą1Zaburzenia depresyjne1

Terapia dzieci z autyzmem1

Wybrane aspekty pracy terapeutycznej z zaburzeniami lękowymi u dzieci1

Uczenie przez zmysły - Integracja polisensoryczna1

Cierpienie i choroba przeżywana u kresu życia - aktualne dylematy w opiece paliatywnej i hospicyjnej1

Praca z osobami w żałobie1

Terapia i rehabilitacja w psychiatrii1

Oblicza Schizofrenii1         Zmieniając punkt widzenia. Podejście skoncentrowane na Rozwiązaniu.1

Choreoterapia1

Kurs języka migowego (200 znaków)1 Dziecko z zespołem nadpobudliwości psychoruchowej1

Get Free Email Updates!

Signup now and receive an email once I publish new content.

I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )

I will never give away, trade or sell your email address. You can unsubscribe at any time.